מודיעין מכבים רעות הינה עיר המאופיינת ברמה סוציו אקונומית בינונית + ובאשכול 9 במדרג הרשויות במדינת ישראל.

העיר ממוקמת בשפלה  בין ירושלים לבין תל אביב־יפו. לעיר נוספו בשנת 2003 מסגרת איחוד הרשויות הישובים רעות ומכבים והיא נקראת כיום מודיעין מכבים רעות.  שטח השיפוט של העיר כולל כ 50,000 דונם.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף יוני 2022 (אומדן), מתגוררים במודיעין-מכבים-רעות 97,889 תושבים והעיר ממוקמת במקום ה19 בישראל.

מבחינת מיקום העיר מודיעין נחשבת לחלק מגבעות יהודה והיא משקיפה הן על שפלת לוד והן על הרי ירושלים.

תכנון העיר מודיעין 

עם הקמתה תוכננה העיר כעיר מחוז ע"י משרד השיכון. סגנון הבנייה העירוני הינו של בנייה רוויה כאשר בשנים האחרונות החלה מגמה של עירוב שימושים. העיר נחשבת לספורטיבית יחסית וחלק מהבנייה כוללת עקרונות תכנוניים המעודדים הליכה.

הרחובות הוקמו על גבי הטופוגרפיה ההררית של הגבעות כאשר כל השדרות בנויות בתחתית העמקים של הגבעות וגם בעלות שם של עמקים ברחבי הארץ לעומת ראשי הגבעות שהוקמו בצורת מעגלים ונושאים שמות של מגדלים.

בשנת 2022 אושרה תוכנית המתאר המחוזית החדשה לעיר במסגרתה צפויות להתווסף עשרות אלפי דירות לעיר, ומספר התושבים בה יעמוד על כ-240 אלף תושבים.

שכונות העיר מודיעין

מודיעין, רעות, מכבים, מוריה, מע"ר, מכבים-רעות, הכרמים, מכבים רעות, שכונת הציפורים, הנחלים, השבטים, הנביאים, המגינים, הפרחים, משואה, אבני חן.

מודיעין

מודיעין מכבים רעות

גישה לשיפוץ דירה במודיעין 

שיפוץ דירה במודיעין חשוב לערך הבית שלכם מכיוון שהוא יכול הן לשפר את איכות החיים של המתגוררים בבית והן להעלות את ערך הנכס שלכם. שיפוצים יכולים כמובן גם לשפר את איכות המגורים בבית.

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לכם לשפץ דירה במודיעין, סיבה אחת בולטת הינה– עליית הערך של הנכס והתאמתו לבניה המודרנית הקיימת בעיר מודיעין ולשימור הנכס ביחס לדירות החדשות בשכונות המתאכלסות והשכונות העתידות לפיתוח. השכונות הותיקות יעלו את ערכן לאור הציפוף הנמוך ויש לעדכן ולתחזק את הדירות כך שתישמרנה ויעלה אף ערכן. עלויות תחזוקה יפחתו עבור חלקים שונים בנכס החל ממערכות התשתית ועד למכשירי חשמל, משטחים, ארונות.

שיפוצים חשובים לבעלי בתים מכיוון שהם יכולים להעלות את ערך הבית שלהם. ישנן סיבות רבות מדוע שיפוצים יכולים להועיל לערך הבית שלכם. שיפוצים יכולים להיות גם דרך מצוינת לחסוך בחשבונות החשמל, ליצור יותר מקום בבית, לשפר את מראה הנכס ולהפוך אותו לנוח יותר עבורך ועבור משפחתך.

ישנם יתרונות רבים בשיפוץ הנכס שלכם או הדירה במודיעין לפני שהנכס יוצא לשוק למכירה או להשכרה. שיפוץ יכול לעזור לך למכור או להשכיר את הנכס שלך מהר יותר מאשר אם הוא לא היה משופץ. השיפוצים גם יהפכו את הבית לאטרקטיבי יותר עבור הרוכשים והשוכרים, ויקלו עליהם לראות את עצמם גרים שם או מנהלים את העסק שלהם משם.

 

שיפוצים גורמים לבית להיראות אטרקטיבי יותר עבור קונים פוטנציאליים ומגדילים את ערך המכירה החוזרת שלו.

שיפוצים יכולים להיות יקרים, אבל הם שווים את ההשקעה אם אתה רוצה למכור את הנכס שלך בעתיד.בוודאי כמו בשוק הדירות במודיעין אשר נחשב לפעיל במיוחד.

ישנן סיבות רבות מדוע שיפוצים חשובים לערך הבית שלכם. שיפוצים יכולים לשנות את כל המראה והתחושה של הבית וזו הסיבה שהם כל כך פופולריים בקרב בעלי בתים. בעלי בתים גם מבלים פחות זמן בתחזוקה כאשר הם משפצים את בתיהם, כי הם תיקנו כל בעיה שיכולה להתעורר בעתיד.

שיפוצים חשובים לערך הבית שלכם מכיוון שהם יכולים להעלות את ערכו. אם אתם רוצים לשפץ את הבית, כדאי לכם להזמין קבלן בעל ניסיון בענף ובעל מוניטין טוב.

שיפוצים יכולים להעלות את ערך הבית שלכם על ידי שיפור מראה הנכס, הגדלת יכולת המגורים שלו והוספת שטח נוסף.

 

רוצה לשפץ דירה במודיעין?